در سال های اخیر، پرورش اندام به عنوان یک رشته ورزشی بسیار جذاب، مورد توجه آقایان و بانوان قرار گرفته است. آقایان شوق و رغبت بیشتری نسبت به افزایش حجم عضلات بدن دارند. از این رو با انتخاب رشته پرورش اندام، می توانند عضلاتی برجسته و اندامی V شکل را داشته باشند. شباهت حروف انگلیسی

تاریخ انتشار : شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۹
کد خبر : 631

در سال های اخیر، پرورش اندام به عنوان یک رشته ورزشی بسیار جذاب، مورد توجه آقایان و بانوان قرار گرفته است. آقایان شوق و رغبت بیشتری نسبت به افزایش حجم عضلات بدن دارند. از این رو با انتخاب رشته پرورش اندام، می توانند عضلاتی برجسته و اندامی V شکل را داشته باشند.

بدن هفتی

شباهت حروف انگلیسی V به عضلات بدن

با بررسی تخصصی عضلات بالاتنه، بسیاری از افراد فعال در رشته های ورزشی و سلامت اندام، شباهت عضلات کل بدن را به حروف انگلیسی V را بیان کرده اند. البته این موضوع زمانی می‌ تواند به تحقق برسد که کوچکترین چربی مابین عضلات و پوست بدن وجود نداشته باشد. در این صورت با کار کردن روی عضلات و تحقق برجسته سازی آن، بالاتنه به فرم V تغییر حالت می‌ دهد.

البته از حروف انگلیسی بسیار متعددی در فعالیت های ورزشی استفاده می‌ شود. به عبارتی اندام های برجسته، چربی دار، عضله ای و… با انواع حروف لاتین مانند H, I و O مورد معرفی و شناخت قرار می گيرند.

V شکل شدن بدن

شباهت عضلات بالاتنه بدن به این حروف انگلیسی، براساس کاهش مقدار دور کمر و افزایش پهنای سرشانه و کتف صورت می گیرد. با انجام حرکات ورزشی متعدد و سنگین، می‌ تواند در افزایش حجم عضلات کتف، سرشانه و دور بازو، به فعالیت پرداخت. در این صورت پهنای شانه افزایش قابل توجهی خواهد داشت. با انجام حرکات ورزشی چربی سوز و عضله ساز مختص شکم و پهلو می‌ توان از اندازه دور کمر و پهلو به مقدار بسیار زیادی کاست. در این صورت اختلاف سایز دور کمر و دور شانه افراد موردنظر، بسیار زیاد خواهد بود و به عبارتی اندامی V ‌شکل را خواهد داشت.

بدن هفتی شکل، می‌ تواند برای آقایان و بانوان با تمرکز روی حرکات ورزشی اختصاصی به راحتی بدست آید. این حرکات با توجه به تنوع حرکات شانه ای انجام می پذیرد. حرکات شانه ای، برای آقایان و بانوان با بهره گیری از وزنه های سنگین و تجهیزات ورزشی قابل انجام است. بانوان با توجه به برخورداری از توده استخوانی کمتر، در اجرای حرکات تخصصی موردنظر، از وزنه های سبک تری استفاده می کنند. البته این مورد بستگی به قدرت بدنی و توان لازم افراد دارد. برخی از بانوان با داشتن قدرت بدنی بالا همانند آقایان می توانند در اجرای حرکات با وزنه های سنگین، موفق باشند.

بدن تمام عضله

ابتدا برای ورود به رشته خاص ورزشی و سنگین، بهتر است مقدار چربی اضافی موجود در بدن را کاهش داد. در این صورت آمادگی جسمانی فرد افزایش می یابد و سبکی قابل ملاحظه ای برای انجام حرکات تخصصی رشته ورزشی منتخب احساس می‌ شود.

رشته پرورش اندام و هفتی کردن فرم بدن نیز، به کاهش مقدار چربی بدن نیاز دارد. برای این کار بهتر است در ابتدا حرکات هوازی انجام بگیرد. حرکات موردنظر نسبت به میزان سوخت و ساز اعطایی به بدن، در سرعت متعدد اجرا می‌ شود. فعالیت های دارای سرعت بالا مانند دویدن سریع، بیشترین سرعت سوخت و ساز چربی را به وجود می آورد و نتیجه ای سریع تر و مطلوب تر حاصل می‌ شود.

در هنگام اقدام برای عضله سازی بدن، بهتر است عضله سازی برای تمام بدن به عنوان هدف ورزشی انتخاب گردد. چون افزایش حجم عضلات بالاتنه، باید تناسب لازم را با حجم عضلات پایین تنه داشته باشد. در این صورت انجام فعالیت های پایین تنه با حرکات سنگین در دفع چربی های ران و باسن موثر بوده و می‌ تواند بدنی تمام عضله و زیبا را به تصویر بکشد.

بدن هفتی

انواع حرکات ورزشی مناسب عضلات بالاتنه

برای ساخت بدنی با عضلات حجیم و فرمی هفتی شکل، نیاز است که شانه و شکم با استفاده از حرکات مختلف و تخصصی، درگیر شوند تا در حجیم سازی قسمت شانه، موفقیت دلخواه بدست آید.

حرکات تخصصی برای شانه به سه قسمت تقسیم می‌ شوند. شانه جلویی، شانه پشتی و شانه میانه، به عنوان سه قسمت مهم در حرکات شانه مورد هدف قرار می گيرند. دلتوئید شانه جلویی تاثیر بسزایی در پهن نشان دادن شانه دارد. از این رو انجام حرکات ویژه مختص این قسمت از شانه، می‌ تواند نتیجه ای سریع تر و بهتر را در فرم پذیری عضله های شانه داشته باشد.

پرس سینه از دیگر حرکات مهمی در عضله سازی شانه و کتف دارد. پرس سینه با حرکات بالای سر، درگیر کردن عضله های دلتوئید شانه میانی را سبب ساز می گردد و می‌ تواند به افزایش کارکرد عضله ها و حجیم سازی آن ها منجر شود.

پرس سینه کول هالتر، بازوها را به سمت جلو می کشد. لذا انتقال نیرو از شانه میانی به دلتوئید شانه جلویی انجام می گیرد. بیشتر افراد با انجام بیشتر حرکات پرس سینه کول هالتر، سعی دارند افزایش حجم عضله را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام برسانند. برای انجام حرکات پرس سینه در انواع مختلف از دمبل هایی با وزن متغیر استفاده می‌ شود. استفاده از تجهیزات ویژه ورزشی با اعمال وزن سنگین، برای اجراسازی این حرکات مناسب می‌ باشد.

انجام حرکات بارفیکس، نقش موثری در عضله سازی شانه، کتف، پشت و بازو دارد. بارفیکس در نوع معمولی و بارفیکس مچ برای هفتی سازی فرم بدن، انجام می گیرد. آسان بودن حرکات بارفیکس مچ برعکس، می‌ تواند انجام حرکات ورزشی را برای مبتدیان راحت تر سازد.

استفاده از دمبل های سنگین برای اجرای حرکات زیر بغل هالتر، امری مناسب برای افزایش ضخامت عضلات پشت شانه و کتف می‌ باشد. از این رو در انجام این حرکت نباید غافل شد. چون به عنوان یک حرکت مکمل برای بارفیکس، شناخته شده است.

برای کم کردن دور کمر نیاز به حرکات چربی سوز می‌ باشد. البته نظر بسیاری از مربیان ورزشی برای شکم و پهلو، متفاوت می‌ باشد. برخی از مربیان حرکات ترکیبی چربی سوزی و عضله سازی را در یک دوره فعالیتی، توصیه می کنند. اما برخی دیگر با پیشنهاد اجرای حرکات چربی سوزی در مرحله ابتدایی، می کوشند تا تمرکز افراد را به سوی نابودی چربی های انباشته شده در شکم و پهلو بکشانند. در هر حالت، چربی سوزی و عضله سازی برای شکم در اولویت قرار می گیرد. افراد می توانند با انجام حرکات دراز و نشست و… به دور شکم کوچک و باریک دست پیدا کنند.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.